Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku

První srpnový víkend 4. - 5. srpna 2018 se stal dějištěm  2. ročníku Středoevropské soutěžní orby. Základní kámen těchto setkání položila Společnost pro orbu ČR, z.s. v roce 2016 v Zábřehu.

V městečku Herzogenburg nedaleko St. Pöltenu se sešlo celkem 11 soutěžních posádek z Rakouska a České republiky. Soutěžilo celkem 8 posádek s klasickým dvouradličným pluhem a 3 posádky s oboustranným otočným pluhem. Českou republiku reprezentovali Pavel Král (1977) s traktorem Steyer, pluhem Kverneland a Jiří Chmelař (1966) s traktorem Zetor a pluhem Ross. Soutěžní víkend začal v sobotu dopoledne tréninky na poli. Večer se sešli všichni účastníci v nedaleké restauraci na slavnostním losování parcel. Zde vládla příjemná nálada. Ve slavnostních projevech organizátorů zazníval názor, že tato setkání jsou velmi  prospěšná a je nutné v nich i nadále pokračovat. Součástí této Středoevropské orby bylo vypsáno i regionální mistrovství Dolního Rakouska. Českou reprezentaci doprovázela početná výprava fanoušků, kteří využili sobotního volného času k prohlídce nedalekého hradu  Dürnstein a Benediktínského kláštera Göttweig.

2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku 2. ročník Středoevropské orby se uskutečnil v Rakousku