Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur

64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur

Po příjezdu české výpravy dne 24.11.2017  do Nakuru v Keni, místa konání 64. mistrovství světa v orbě,  jsme navštívili aktivního,  zástupce Zetoru, který se společností ZETOR Tractors, a.s.,  spolupracuje asi půl roku. Ukázal nám deset traktorů, v prodejně s  bílou dlažbou a prosklenou výlohou.  Celkově velmi pěkné. Byl tam i jeden jednoduchý pluh. Po obrovském  shánění a různých kombinacích máme dva jednostranné pluhy s tím, že jsem připravili úpravu pravidel WPO, která byla odsouhlasena. Úprava spočívala v tom,  že je možné jet nejen dva otočné za danou zemi, ale i dva klasické..... Schválení této úpravy, tak trochu překvapilo i nás a proto budeme  podávat tento návrh i pro  další roky.

Václav Milík má klasický starý pluh Kverneland, není s ním moc spokojen. Naproti tomu ale má nový, krásný  Zetor s laminátovou střechou. Zatím výsledky jeho orby nejsou dle našich představ, ale snad si na pluh zvykne.

Aleš Malý má podobný dvoják a dvě krojidla bez předradliček. Orat bude také s novým traktorem ZETOR PROXIMA 100. Veškerý čas věnují oba soutěžící tréninku. Podmínky pro orbu jsou dost těžké.

Ve srovnání s dovezenými soupravami, to naši reprezentanti nebudou mít jednoduché. Bohužel je zde mnoho výprav, co jsou na místě a nemají žádné, nebo pouze částečné vybavení.

Velký problém je v tom, že do místa konání zatím nedorazil kontejner Kvernelandu a tak Ti co si koupili transport, nebo pluh od této společnosti nemají čím trénovat. Rovněž ti, co čekají na náhradní díly jsou na tom podobně.

 

Další informace budou následovat.