Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

Mistrovství Evropy v orbě otočnými pluhy

Vážení příznivci soutěžní orby,

dovolujeme si vás seznámit s nejnovějšími informacemi o Mistrovství Evropy v orbě, které zaštiťuje Evropská oráčské federace (EFP), které je Společnost pro orbu ČR, z.s. členem.
Dne 1.9. 2022 se v Ballykelly v Severním Irsku uskutečnilo zasedání Evropské oráčské federace. Během tohoto jednání byla řešena otázka dalšího směřování EPF. Bylo rozhodnuto o pořadatelských zemích Mistrovství Evropy v orbě na další tři roky - Dánsko 2023, Francie 2024 a Anglie 2025.
Zároveň bylo na setkání konstatováno, že Rusko zůstává členem EPF, ale dokud bude situace ohledně Ukrajiny trvat, shodli se členové, že Rusko se prozatím nebude moci zúčastnit mistrovství Evropy v orbě.
Na základě rozhodnutí EPF o konání ME v roce 2023 v Dánsku. Zaslali pořadatelé z LandboUngdom první informace o místě a termínu konání mistrovství.
Mistrovství Evropy v orbě v roce 2023 se bude konat v severozápadní části Jutska ve dnech 20. a 21. října 2023 na zemědělské farmě Mariesminde Landbrug v blízkosti městečka Roslev v Dánsku.
Bude se orat strniště po pšenici a louka první rok po založení.
Pořadatelé informovali, že na soutěžním pozemku je hlinitá půda s přibližným obsahem 15 % jílu, 30 % prachových částic a 55 % písku.
Originál prvních informací zaslaných pořadatelem si můžete stáhnout zde:
EUROPEAN REVERSIBLE PLOUGHING 2023 Invitation ve formátu pdf.