Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou

Když si nezasvěcený návštěvník přečte 1. ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina, představí si akci, která bude nová a bude se zmítat v organizačních problémech. Opak byl pravdou. Ti co se v pátek dne 4. 5. 2018 za příjemného slunečného počasí prvního  ročníku zúčastnili, viděli na každém kroku perfektně připravenou soutěž, kde nechybělo kvalitní zázemí, dílny na jakoukoliv opravu, přesně vyznačené pozemky, jak na soutěž, tak na trénink, přesné značení pro návštěvníky již z dalekého okolí atd. Bylo zde na každém kroku  znát, ža kameničtí organizátoři nejsou žádní začátečníci a že své práci velmi dobře rozumí.

Krajské soutěže se zúčastnilo celkem 12 oráčů ve čtyřech kategoriích. Hlavní rozhodčí, delegováný od  Společnosti pro orbu ČR, z.s., byl pan  Vladimír Horák z Přerova.

 Dobře zorganizovaného slavnostního zahájení a losování parcel v prostorách školního statku se zúčastnila Ing. Eva Horná, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Kraje Vysočina, zástupci sponzorů v čele s Dr. Zdeněk Pavlovským, personálním ředitelem společnosti Agrostroj Pelhřimov, zástupce společnosti Pekass, a.s. Vít Jelínek a především celý organizační tým vedený Mgr. Pavlem Hlaváčkem, ředitelem Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov. V průběhu soutěže přijela do Kamenice nad Lipou podpořit oráče  Ing. Jana Fialová, radní pro oblast školství Kraje Vysočina.

Slavnostního předávání cen se zúčastnil zástupce města Kamenice nad Lipou, pan místostarostra Mgr. Jaromír Pařík.

Velké poděkování za kvalitní přípravu i celý průběh soutěže si zaslouží Ing. Jiří Hadrava, Josef Cink, Petr Chadim, Stanislav Štrouf a mnoho dalších, bez kterých by se žádná soutěž nekonala.

Závěrem můžeme tuto první jarní soutěž v orbě zhodnotit jako velmi vydařenou.

 Již dnes se můžeme těšit na 9. června do Bohušovic nad Ohří, kde se uskuteční 3. ročník otevřeného mistrovství v orbě Ústeckého kraje.

VÝSLEDKY KE STAŽENÍ

Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou Letošní oráčská sezóna začala v Kamenici nad Lipou