Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

Malé velké mistrovství

Ve dnech 8. a 9. června 2018 se v Bohušovicích nad Ohří konal 3. ročník krajského mistrovství v orbě Ústeckého kraje. Kvalitně připravená soutěž zejména od  Podřípských oráčů vedených Ing. Zdeňkem Ondrou. Ochotný přístup Agrokomplexu Ohře, a.s., v čele s Ing. Ivo Kadeřábkem ředitelem společnosti a Ing. Jaroslavem Zemanem, předsedou představenstva a.s., vstřícný přístup od zástupců Agrárních komor a zejména krajského úřadu Ústeckého kraje, to vše bylo výsledkem vydařené  soutěže, které se zúčastnilo na krajské podmínky nevídaných 21 soutěžících.

Soutěž byla obohacena i reprezentací saských oráčů, kteří stejně jako v loňském roce přijeli na tuto orbu předvést svoje umění v ovládání pluhu a traktoru. Soutěžilo se celkem v pěti disciplínách. Suché a horké počasí posledních dnů bylo příčinou velmi tvrdé půdy, kdy zejména malá a historická  technika měla problémy udržet stanovenou hloubku a kvalitu orby. I přes technické problémy některých posádek byla tato soutěž vynikající a bude velmi těžké ji v dalších krajských soutěží překonat. Vždyť 21 soutěžícíh je velmi podobný počet jako na Mistrovství republiky v orbě, které se připravuje téměř celý rok. Za Společnost pro orbu ČR, z.s. děkujeme všem rozhodčím a všem kteří přiložili ruku k dílu a svým přičiněním přispěli k takto velkému úspěchu.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Malé velké mistrovství Malé velké mistrovství Malé velké mistrovství Malé velké mistrovství Malé velké mistrovství Malé velké mistrovství