Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

3. Otevřené mistrovství Středočeského kraje v orbě – Startovní listina

Vážení příznivci soutěžní orby,
na našich www stránkách jste jistě mezi Novinkami zaznamenali a přečetli jste si pozvánku na 3. Otevřené mistrovství Středočeského kraje v orbě, které se bude konat ve středu 19. 6. 2024. Pozvánku na krajské mistrovství lze stáhnout zde.
Konání krajského mistrovství v orbě uprostřed týdne má své opodstatnění, soutěž totiž bude probíhat jako doprovodný program v rámci celostátní přehlídky polních pokusů odrůd zemědělských plodin, ochrany a výživy rostlin a výstavy zemědělské techniky Naše pole 2024.
Celé krajské mistrovství je koncipováno jako „otevřené“ mohli se tedy přihlásit i oráči z jiných krajů. Někteří tuto možnost si zaorat mimo „domácí hroudu“ využili a do soutěže se přihlásili. Nakonec se číslo přihlášených oráčů zastavilo na čísle 14. Startovní listinu krajského mistrovství lze stáhnout zde. Nicméně ve Zbýšově resp. v Šebestěnicích bude nakonec vyměřeno oráčských parcel 15.

Ptáte se proč?
Na jedné oddělené parcele bude probíhat praktická instruktáž a ukázka soutěžní orby otočným pluhem pro studenty a pedagogy vybraných středních škol. Tato praktická ukázka bude probíhat pod vedením dlouholetého člena Společnosti pro orbu pana Ing. Františka Žaloudka staršího. Za volant orební soupravy usedne a o své zkušenosti se podělí několikanásobný mistr republiky a účastník mezinárodních soutěží v orbě pan František Žaloudek ml.
Soutěžící se do Šebestěnic budou sjíždět postupně, tak aby ve středu ráno po osmé hodině mohli zahájit oficiální trénink.
Slavnostní zahájení mistrovství a losování startovních čísel bude v 10:00 v areálu výstavy. Vlastní zahájení orby je plánováno v 11 hodin.
Na konci oráčského klání bude kromě vítězů jednotlivých kategorii vyhlášen i „Mistr kraje“ tj. oráč s příslušností ze Středočeského kraje s největším počtem bodů.
Zveme tedy všechny příznivce soutěžní orby, aby se přijeli podívat, zafandit a také se setkat s podobnými nadšenci, kteří se do Šebestěnic určitě sjedou.

Výbor Společnosti pro orbu ČR, z.s.