Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

67. Mistrovství světa v orbě

21. - 22. září 2022

Vážení příznivci soutěžní orby,
jak jsme Vás již na našich www stránkách informovali dne 24.2. 2022 rozhodl výbor Společnosti pro orbu ČR, z.s. na protest proti invazi vojsk Ruské federace na Ukrajinu o neúčasti českých oráčů na 67. Mistrovství světa v Rusku (13 a 14. 8. 2022). O této skutečnosti informoval předsednictvo Světové oráčské organizace (WPO) pan předseda Ing. Cholenský.

Na mimořádné valné hromadě Světové společnosti pro orbu 3. března učinila rada WPO zastoupená 27 přidruženými zeměmi usnesení, dle kterého rozhodla zrušit nadcházející 67. mistrovství světa v orbě v Petrohradě v Rusku.

Následně pak výbor WPO oslovil členské země s dotazem, zda by mohla nějaká další země hostit v roce 2022 světovou soutěž v orbě po bezprecedentním zrušení akce, která se měla letos konat v Rusku.

Během posledních několika týdnů se uskutečnilo mnoho schůzek a padlo konečné rozhodnutí, které společně ratifikovaly Národní oráčská asociace Irska (National Ploughing Association - NPA) a Světová společnost pro orbu (WPO).

67. mistrovství světa v orbě se bude konat společně s irským národním mistrovstvím v orbě v Ratheniska v Irsku v hrabství Laois. Národní mistrovství v orbě Irska začíná 20. září 2022 a světový šampionát pak proběhne 21. a 22. září 2022.

K tomuto rozhodnutí generální sekretářka Světové organizace pro orbu Anna Marie McHughová řekla: „Jsem potěšena, že dnes mohu oznámit, že letošní světové soutěže v orbě v Irsku se zúčastní dvacet pět zemí z celého světa od Afriky po Austrálii. Nejlepší mezinárodní závodníci v orbě a jejich týmy budou v září bojovat na irské půdě, aby se stali mistry světa."

Dle informací od irských pořadatelů v Irsku zavládne obrovské vzrušení, protože světový šampionát v orbě přichází do hrabství Laois poprvé společně s davy návštěvníků, NPA očekává až 1700 vystavovatelů.

Pro bližší informace o národním a světovém mistrovství v orbě navštivte www.npa.ie.

Tým NPA lze kontaktovat na čísle 059 8625125 nebo e-mailem info@npa.ie, aby vám pomohl jakýmkoli možným způsobem.


Zdroj: www.npa.ie