Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

66. Mistrovství světa v orbě

30.8. - 31.8. 2019

Výprava dorazila v pořádku na místo konání, účastníci převzali traktor Massey Ferguson s otočným pluhem Kverneland zapůjčeným od amerického prodejce a od zítřka začnou trénovat na strništi.

Začalo setkání představitelů WPO, kde zasedáme pro hladký, organizovaný průběh MS. Máme vylosované tréninkové parcely, jak na louce číslo 14 a na strništi 25.

Tým na MS J. Hloucal a J. Cholenský na cestě na MS Tým na MS Tým na MS Podpora společnosti Hertz

Převzali jsme předem dojednaný traktor MF 4708 s předním náhonem a pluh oraný, normálně vybavený s rozvaděčem. Máme trochu starosti s tím, že ani servis nedokázal odstranit poloviční funkci hydrauliky, tedy nefunguje současně vnitřní a vnější okruh hydraulického systému a navíc vnitřní okruh si dělá co chce, ale náš oráč si s tím dokáže snad poradit.

Strniště máme již naorané a louku dooráme zítra.  V parcele se nám občas objeví stopa po kole traktoru, neboť jsme nedokázali sehnat traktor s kultivačnimi koly. Rozchod kol se nám podařilo trochu seřídit, otočili jsme co se dalo.

Pepa Cink byl dnes na rozpravě rozhodčích, a Pepa Hloucal tajemník výpravy velice aktivně pomáhá při tréninku a šmíruje sousední soupeře.

Výprava do USA Výprava do USA Výprava do USA Výprava do USA

Dnes ve čtvrtek, 29.8.2019 byl dle programu ukončen trénink před 66. MS v orbě.

Český oráč Petr Steil si vylosoval pro orbu strniště otočným, oboustranným, dvouradličným pluhem parcelu č. 40. Losování č 40 Výsledky Petr Steidl zvládl svůj první start s cizí technikou. Výsledky MS, Petr Steidl s 208 body při prvním startu na 22 místě v kategorii Ovocných oboustranný pluhu. Petr Steidl ohodnocen jako nový oráč 66 MS v orbě. Obdrželi jsme jako SO – vysílající organizace ocenění od WPO. Stupně vítězů 66. MS v orbě USA 2019 Petr Steidl při závěrečném ceremoniálu 66 MS u památníku MS USA 2019 Závěrečné foto u soutěžní parcely na louce, Petra Steidla.

Česká výprava na 66. MS v orbě ukončila působení v místě konání soutěže vrácením půjčeného traktoru, pluhu a přídavných zařízení.

Jan Cholenský absolvoval závěrečné jednání nově ve skupině hlavních rozhodčích 66 MS v orbě v USA.

Proběhlo také společné vyhodnocení  66. MS zástupci výboru WPO.

Nedělní návrat na soutěžní parcely jak s odstupem, ale hlavně s výsledkovou listinou v ruce – proběhlo interní závěrečné posouzení provedení orby u jednotlivých parcel s cílem se poučit z chyb a získat další inspiraci! Za tuto možnost patří poděkování naší reprezentace všem, kteří reprezentaci pomáhají, podporují SO a pracují na příznivé atmosféře v této zájmové organizaci.

Výsledky:

Overall-Results-2

Results-Conventional-Grassland-2

Results-Conventional-Stubble-2

Results-Day-1

Results-Reversible-Grassland-2

Results-Reversible-Stubble-2