Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

64. Mistrovství světa v orbě

1.12. – 2.12. 2017

64. Mistrovství světa v orbě se konalo na konci roku 2017 v exotické Keni.

64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur 64. mistrovství světa v orbě - Keňa - Nakur

Po příjezdu české výpravy dne 24.11.2017  do Nakuru v Keni, místa konání 64. mistrovství světa v orbě,  jsme navštívili aktivního,  zástupce Zetoru, který se společností ZETOR Tractors, a.s.,  spolupracuje asi půl roku. Ukázal nám deset traktorů, v prodejně s  bílou dlažbou a prosklenou výlohou.  Celkově velmi pěkné. Byl tam i jeden jednoduchý pluh. Po obrovském  shánění a různých kombinacích máme dva jednostranné pluhy s tím, že jsem připravili úpravu pravidel WPO, která byla odsouhlasena. Úprava spočívala v tom,  že je možné jet nejen dva otočné za danou zemi, ale i dva klasické..... Schválení této úpravy, tak trochu překvapilo i nás a proto budeme  podávat tento návrh i pro  další roky.

Václav Milík má klasický starý pluh Kverneland, není s ním moc spokojen. Naproti tomu ale má nový, krásný  Zetor s laminátovou střechou. Zatím výsledky jeho orby nejsou dle našich představ, ale snad si na pluh zvykne.

Aleš Malý má podobný dvoják a dvě krojidla bez předradliček. Orat bude také s novým traktorem ZETOR PROXIMA 100. Veškerý čas věnují oba soutěžící tréninku. Podmínky pro orbu jsou dost těžké.

Ve srovnání s dovezenými soupravami, to naši reprezentanti nebudou mít jednoduché. Bohužel je zde mnoho výprav, co jsou na místě a nemají žádné, nebo pouze částečné vybavení.

Velký problém je v tom, že do místa konání zatím nedorazil kontejner Kvernelandu a tak Ti co si koupili transport, nebo pluh od této společnosti nemají čím trénovat. Rovněž ti, co čekají na náhradní díly jsou na tom podobně.

 

Další informace budou následovat.

Oficiální výsledky 64. Mistrovství světa v orbě stáhnout zde.