Logo

Společnost pro orbu ČR, z.s.

3. ročník Středoevropského mistrovství v orbě a 47. ročník Mistrovství České republiky v orbě

27. 10. 2020

Ve dnech 18. a 19. září 2020 se na pozemcích Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy v Opavě měl uskutečnit již 37. ročník Mistrovství Evropy v orbě. V červnu roku 2020 výkonná rada Evropské oráčské federace toto mistrovství zrušila z důvodu mezinárodní pandemie šíření Covid-19.
Vzhledem k rozsahu rozpracovanosti téměř dvouleté přípravy, kdy v červnu 2020 bylo již z devadesáti procent vše připraveno a vzhledem k projevovanému zájmu několika sousedních zemí se soutěže zúčastnit, bylo Výborem Společnosti učiněno následující rozhodnutí.

3. ročník Středoevropského mistrovství v orbě a 47. ročník Mistrovství České republiky v orbě 3. ročník Středoevropského mistrovství v orbě a 47. ročník Mistrovství České republiky v orbě

Náhradou za zrušené Mistrovství Evropy bude uspořádán 3. ročník Středoevropského mistrovství v orbě a o organizaci Mistrovství Evropy v dalším roce již dále nebudeme usilovat. Díky tomuto rozhodnutí výboru Společnosti se začalo komunikovat se sousedními zeměmi, narychlo se předělávaly propozice, časové plány, přihlášky, propagační tiskoviny a mnoho dalších úkonů k tomu, aby i tato soutěž proběhla co nejlépe. Bohužel epidemická situace se nezlepšila, spíše naopak a tak, jak většina z Vás asi ví, bylo nakonec vydáno rozhodnutí, že se 47. mistrovství České republiky v orbě a 3. Středoevropské mistrovství v orbě v Opavě nekoná.

3. ročník Středoevropského mistrovství v orbě a 47. ročník Mistrovství České republiky v orbě 3. ročník Středoevropského mistrovství v orbě a 47. ročník Mistrovství České republiky v orbě

Naše rozhodnutí o nekonání akce nebylo ojedinělé, protože podobně se zachovali i organizátoři MS v orbě v Rusku, kteří jej odložili na jaro 2021. Dnes již můžeme konstatovat, že ani v tomto novém termínu MS neproběhlo a bylo definitivně přeloženo na rok 2022.
Jak bylo výše napsáno, vše bylo na konání 47. ročníku Mistrovství České republiky v orbě připraveno, proto si můžete Oficiální program 47. ročníku Mistrovství České republiky v orbě stáhnout zde.